Як правильно підібрати карниз до дизайну приміщення?!
Красивий інтер'єр складається з величезної кількості деталей. Декор на вікна входить в це число. Це не тільки стосується штор або тюлю. На окрему увагу заслуговує карниз. Погодьтеся, що проста металева планка зіпсує красивий декор і стане жахливою плямою на його тлі.
Щоб такого не сталося, потрібно знати, як вибрати карниз для штор правильно, орієнтуючись на деякі рекомендації. Це дозволить стильно доповнити інтер'єр і не шкодувати про покупку.
На що варто орієнтуватися?
Поєднання зі стилями інтер’єру
-
Для класичних стилів підійдуть карнизи з дерева та металу. Добре буде виглядати кований, особливо якщо в приміщенні є ковані меблі або люстра. Доречні багетні карнизи з орнаментом, що перегукується з меблевим текстилем або візерунком на шпалерах. І, само собою, карнизи-штанги - класика, перевірена часом.
-
Для сучасних стилів, особливо хай-тек і мінімалізму, краще вибрати строгі лінії профільних, рейкових конструкцій. Також не варто забувати про струнні моделі, які максимально непомітні.
-
Для модерну й ар-деко підійдуть оригінальні металеві штанги з цікавими наконечниками та завіси з люверсами.
-
Обожнюєте стиль прованс, тоді зверніть увагу на вироби з дерева. Вельми на ньому вітаються різьблені елементи. І ще важливе зауваження: колірна гамма повинна бути світлою. Також можна відзначити металеві моделі з плавними лініями.
-
Для етно й екостилю характерна любов до натуральних матеріалів, тому їх можна порадувати штангами під дерево та багетами.
Якщо не знаєте, як вибрати карниз для штор для певного стилю, зупиніться на стельовому карнизі - тканина надійно приховає його від сторонніх очей.
Поєднання з видами штор
-
Щільним оксамитовим портьєрам знадобиться дуже міцний карниз, краще круглий металевий, але ні в якому разі не пластиковий.
-
Для легких і напівпрозорих штор краще підібрати такий же карниз - стельовий або дуже тонкий металевий.
-
Для коротеньких фіранок-кафе підійдуть карнизи міні.
-
Улюблені всіма римські (і схожі на них австрійські) необхідно кріпити на особливому карнизі, у якого є два види управління: ручне управління й електроприводне.
-
Для японських штор, прямокутних полотнищ на жорсткій рамі, потрібні рейкові багаторядні конструкції, з ручним керуванням або з електроприводом.
-
Для завіс з ламбрекеном краще вибрати трирядовий карниз і прикріпити його під стелю, щоб забезпечити надходження світла.
Коли будете підбирати карниз, не забувайте ще про вагу самого декору. Ви ж не хочете, щоб в один прекрасний момент вся конструкція впала на голову. Карниз повинен витримувати навантаження та не деформуватися.
Особливості приміщення
Мало хто знає, але правильно підібраний карниз може візуально приховати деякі недоліки:
-
щоб візуально збільшити висоту стелі, задійте стельові карнизи та відмовтеся від ламбрекену;
-
для маленьких кімнат зупиніться на напівпрозорих шторах та відповідній легкій конструкції: рейковому або тонкому круглому карнизі;
-
щоб збільшити ширину вікна, потрібно взяти карниз на 1 м більше. Тоді штори у відкритому стані закриватимуть стіну, максимально відкриваючи площу вікна;
-
щоб зменшити ширину вікна, необхідно придбати направляючу не більше, ніж на 10 см довше вікна.
Всі перераховані вище рекомендації дозволять підібрати карниз, який стане гідною прикрасою будь-якого інтер'єру.
Сучасний асортимент досить великий і в ньому представлено неймовірну кількість різних варіантів. Так не буде зайвим згадати досить просту класифікацію, яка значно спростить вибір.
1. За зовнішнім виглядом:
- круглі, з діаметром труби від 8-45 мм: карниз класика, елітні карнизи Guzzi;
- багетні. Є декоративна планка, яка закриває собою направляючу і гачки: стельовий пластиковий карниз з декоративною стрічкою;
- профільні. Гнучкий алюмінієвий профіль, який можна вигнути практично в будь-яку форму: Т-профіль, алюмінієві системи KS (ручне управління), CKS (управління за допомогою шнура);
- шинні або рейкові. Конструкція з жолобком, уздовж якого переміщаються бігунки: алюмінієві системи, карниз Скарлайн, імпресійні системи;
- в багаторядних конструкціях можливе поєднання різних видів (наприклад, круглого та рейкового).
2. За матеріалом:
- металеві, в т.ч. ковані;
- пластикові: легкі, дешеві, декоративні стрічки всіляких забарвлень.
3. За способом кріплення:
- настінні;
- стельові.
4. За кількістю направляючих:
- однорядні;
- дворядні;
- трирядні.
5. За способом управління:
- ручне;
- електропривідне;
Також необхідно згадати про види фіксаторів шторного полотна:
- гачки;
- затискачі;
- люверси та кільця;
Це досить проста класифікація, яка не дасть загубитися у величезному асортименті. Якщо дотримуватися простих правил вибору, підберете карниз, який відповідає всім вимогам інтер'єру. Зі «Світ карнизів» зможете реалізувати будь-які ідеї та стильно оформити приміщення.