З яких елементів складаються сучасні карнизи?

Оформлення віконного отвору вимагає особливої ​​уважності у виборі основних елементів декору. Зокрема це стосується карниза. Нікому б не хотілося, щоб штори постійно відцеплювались, некрасиво висіли.

Щоб такого уникнути, важливо правильно підібрати основу для кріплення тканинного полотна. Так потрібно розуміти, з яких елементів складаються сучасні карнизи.

Що варто знати про карнизи?

Представлений виріб складається з 4 основних частин.

kovanye-karnizy.jpg

Кронштейни

Відразу хочеться відзначити, що до складу входять кронштейни або підвіси. Це все залежить від різновиду самої конструкції. Для стельових карнизів вибирають підвіси, а для настінних - кронштейни.

У кожній системі кріплення є свої особливості. Наприклад, кронштейни бувають відкритого і закритого типу. До того ж важливо чітко розуміти про кількість самих кронштейнів. Як правило, їх 2. Якщо карниз довгий, можна подбати про додаткові.

Перекладина (напрямні) карниза

Важливо розуміти, що на ринку представлено багато різних варіантів. Відповідно вони між собою відрізняються. Досить поширеними вважаються елементи у вигляді труби. Деяким більше подобаються моделі у вигляді профілю.

Система кріплення декору

Петлі, гачки, кільця, люверси, магніти - це далеко не повний список того, як можна закріпити штори. Зрозуміло, що у кожного варіанту є деякі особливості. Якщо вибираєте люверси, в шторах необхідно зробити заздалегідь відповідні отвори.

З деякими гачками теж потрібно повозитися. Іноді доводиться віддавати штори майстрам, щоб зробили можливість чіпляти декор до певних гачків.

roller-shtori-1.jpg

Декоративні елементи

  • Почнемо з наконечників. Вони потрібні, щоб штори не злітали з кінців карниза. Коли будете їх підбирати, враховуйте діаметр штанги. А ще подумайте про стиль оформлення. Наприклад, пластикові вироби не зовсім підходять для металевих або дерев'яних карнизів. А ще дуже екстравагантні елементи не поєднуються з мінімалістичним карнизом, хоча бувають і інші безглузді комбінації.

  • Штороводителі виконують важливу функцію, яку можна зрозуміти вже з назви. Вам потрібно вирішити, з якого матеріалу будуть виготовлятися. А ще не забудьте про колірну гаму.

  • Тримачі/розетки дозволять красиво захопити штори. Декор абсолютно не заважатиме. До того ж самі тримачі стануть прекрасним доповненням інтер'єру. Тільки визначтеся з їх оформленням. Увага: чітко продумайте їх розміщення, оскільки потрібно свердлити дірки в стінах.

  • Магніти - ще один прекрасний варіант закріплення декору. Їх плюс в тому, що для кріплення не потрібно свердлити дірки в стіні.

Важливо розуміти, що представлені карнизи можуть відрізнятися елементами, які названі вище. Все залежить від особливостей самої конструкції. Вам потрібно добре подумати, який карниз цікавить, а «Світ карнизів» запропонує багато варіантів. Стильне оформлення інтер'єру гарантоване.

Дізнайтеся про новинки та акції першими!

Підпишись на розсилку СвітКарнизів