Римські штори: чи все ви знаєте про них?

Якщо ви стоїте перед вибором, як оформити вікно, римські штори можуть стати хорошим варіантом для цього. У них довга історія, вони ніколи не виходили з моди. Це означає, що навіть через десятиліття, римські штори, які ви виберете сьогодні, можуть виглядати так само актуально. Вони являють собою тканину прямокутного покрою, яка збирається в горизонтальні складки при відкриванні і рівне полотно при закритті.

Щоб бути впевненими, що «римки» є одним з найкращих варіантів для оформлення вікна, наведемо декілька плюсів:
- одна з найбільших переваг, як ми вже говорили – це актуальність поза часом;
- фізично римські штори не займають стільки місця, як традиційні, так як вони встановлюються в середині віконної рами або над нею;
- хороший варіант для невеликих вікон;
- можна використовувати з різними елементами управління, будь то ланцюжок чи вбудований електродвигун;
- дозволяють досягти необхідного рівня затемнення в приміщенні. Ви можете обрати тканину, яка зробить кімнату більш світлою або ж навпаки – щільну і світлонепроникну, яка зовсім не пропускає сонячне світло;
- простота в обслуговуванні та легкість установки. Залежно від типу тканини, можна очистити полотно за допомогою пилососа використавши спеціальну насадку, або скористатися машинним/ручним пранням;
- оскільки для римських штор потрібні мінімальні затрати тканини, вони обходяться значно дешевше.

Варіанти тканин для римських штор, можуть здаватися безкінечними. Ви можете створити будь-який образ, який тільки зможете придумати. Однак, з огляду на те, що вам потрібно з практичної точки зору, вибір можна звузити.

На що варто звернути увагу?

При виборі тканини важливу роль відіграє те, як часто ви збираєтесь відкривати/закривати римські штори. Тонка тканина чи тканина з великою кількістю деталей не витримає такого частого використання, на відміну від більш щільної тканини.

За ступенем світлопроникності тканини можна розділити на три групи:
Прозорі – пропускають світло від 50% до 90%: вуаль, органза, мереживо.
Напівпрозорі – частково пропускають світло: бавовна, льон, акрил, креп-сатин.
Непрозорі. Якщо ви хочете мати захист від сонячних променів, варто звернути увагу на тканину блекаут. Вона на 100% поглинає світло і добре справляється із захистом приміщення від сторонніх поглядів. Ідеально підходить для людей, які хочуть відпочити протягом дня або дуже чутливих до падаючого світла в ночі – наприклад, від вуличного освітлення або нічного руху. Також, такий вибір тканини буде гарним варіантом для дитячих кімнат.

Які варіанти монтажу існують для римських штор?

Кріплення до стелі – цей варіант використовується в разі потреби візуально збільшити вікно або в разі, якщо римська штора повинна закривати панорамні вікна, має велику вагу та довжину.
Кріплення до стіни – повністю закриває вікно і відкоси, використовується такий варіант в разі, якщо необхідно залишити підвіконня вільним або приховати віконну нішу.
Кріплення на вікно – хороше рішення в разі, якщо ви хочете поєднувати римські штори з традиційними. Використовується коли підвіконня досить широке або ж «глуха зона» над робочим вікном дозволяє підняти «римки», не впливаючи на відкриття вікна.

Римські штори є прекрасним варіантом для оформлення ваших вікон, мають не тільки привабливий зовнішній вигляд, але й досить функціональні. Вони прослужать вам довгі роки, зробивши ваш будинок більш затишним і комфортним. Може здатися трішки складним з’ясувати, що буде краще для вашої оселі. Тож, якщо вам потрібна професійна допомога, ми з радістю Вам допоможемо.

Дізнайтеся про новинки та акції першими!

Підпишись на розсилку СвітКарнизів